Bůh nemůže být všude, proto stvořil matky..

Září 2008

www

21. září 2008 v 17:22 Marilin Manson
Pár oficiálních i neoficiálních stránek..:)
www.marilynmanson.com - oficiální stránky Marilyna výborně vytvořený a vážně promakaný..Marilynovský..:D
www.marilyn.cz - český stránky od fandů..:)


Odborná definice dredů..

12. září 2008 v 16:45 | Wikipedie |  Pierc&Tattoo
Dredy (také dready) jsou zacuchané prameny vlasů. Vznikají několika způsoby; buď uměle, tj. zacucháním ve studiu, nebo přirozeně, hlavně nečesáním a mnoha dalšími způsoby (slepením mořskou vodou).
Je také možné na pravé zacuchané vlasy naplést stejně zacuchaný kanekalon. Výhodou je libovolné prodloužení a barevné spektrum umělých dredů. Tato metoda je nazývaná Silkydreds.
Dredy mohou mít různé tvary i velikosti, avšak populární jsou obyčejně dredy dlouhé.
Historický vývoj a rozšíření
Poprvé je existence účesu připomínajícím dredy doložená již z dob starověkého Egypta, rozšířené jsou také i například v Indii (například bůh Šiva je vyobrazen s dredy). Spolu s rastafariánstvím se rozšířily z Jamajky do dalších západních zemí. O jejich expanzi se také postaral král reggae, Bob Marley, který zpopularizoval nejen hudbu, ale i životní styl Jamajčanů celému světu, jehož nejviditelnější (bohužel i nejpovrchnější) součástí právě dredy jsou.
Správa
Dredy se také zaháčkovávají. To znamená, že se nejmenší háček na háčkování prostrčí skrz dredem, na špičku háčku se namotají vyčnívající vlasy a háček se prostrčí zase zpět ven. Vyčnívající vlasy se tak dostanou do dredu. Dredy rozplétají šampóny s kondicionérem.
U dredů je třeba hlídat, aby nerostly zplacatěle. Když časem začnou z nich lézt vlasy, je možné je zaháčkovat. Tyto vlasy kolem dreadů by se neměly stříhat. Při háčkování se dají opět zaplést dovnitř a dredy se tak zbytečně nezužují. Nositel je musí opravovat takto neustále; časem se však zkvalitňují a jsou pevnější.
Odstranění
Při sundavání dredů nemusí být hlava vyholena, jak bývá často mylně uvedeno. Část vlasů u hlavy je volná a část se dá rozplést za pomoci velikého množství kondicionéru a trpělivosti.
Odkazy

Dredy

9. září 2008 v 20:20 Pierc&Tattoo
Vím, že dredy nejsou ani pierc ani tattoo, ae nevěděla jsem kam to zařadit a dělat samostatnou rubriku jenom pro dredy se mi nechtělo..:D tak tady je pár pixů..
Krásná slečna..
Saiha drdol
copky z dredu
potted.rasta.sheep
Lady Lite
Mokci